Нов STEM център отвори врати в СУ "Св. св. Кирил и Методий" в Якоруда
- 29 април, 2026
Новите модули са в направления "Зелена енергия" и "Роботика"
В СУ „Св. св. Кирил и Методий“ в Якоруда днес бе открит тържествено новият STEM център в направленията „Зелена енергия“ и „Роботика“.
Официалната церемония премина в празнична атмосфера и включваше богата програма, изпълнена с творчество и ентусиазъм.
Сред гостите бяха народният представител и член на Комисията по образование Фатима Йълдъз, кметът на община Якоруда Мехмед Вакльов, председателят на Общинския съвет Ибрахим Карафеиз, заместник-кметовете Беди Осман, Магдалена Богданова и Марио Асьов, директори на учебни заведения от общината, педагогически специалисти, ученици и родители.
Вдъхновяващ акцент в програмата бе посланието: „Образованието е най-силното оръжие, което можете да използвате, за да промените света.“
Новият STEM център е създаден именно с тази мисия – да предоставя съвременна, технологично обезпечена и ориентирана към бъдещето образователна среда.
С откриването на центъра училището разширява възможностите за развитие на ключови компетентности в областта на устойчивите технологии, дигиталните умения и инженерното мислене.
Новото пространство ще подпомага учениците в подготовката им за предизвикателствата на бързо развиващия се свят и ще насърчава практическото обучение чрез реални проекти и експерименти.
Източник: СУ „Св. св. Кирил и Методий“ - Якоруда

Още от България
В Банско стартира един от най-големите фестивали за дигитални номади в света
До 30 юни програмата предлага лекции, работилници, нетуъркинг събития, споделени вечери
ТД "Пирин" – Разлог отбеляза 100 години дух, традиции и любов към планината
Кметът връчи юбилеен плакет на председателя Васил Михайлов
Рилски спортист с нови успехи в детско-юношеския баскетбол
Купа на България за момчетата до 14 години и бронзови медали за юношите до 16 години