Новите дръвчета са червенолистна слива и копривка
Служители на Общинска администрация Петрич засадиха залесиха днес по протежението на две от улиците, които бяха основно ремонтирани.
Това са ул. „Генерал Тодоров“ и ул. „22 октомври“. Засадени бяха 80 дръвчета, специално поръчани за целта.
Новите дръвчета са червенолистна слива и копривка – сухоустойчиви. След засаждането им бяха обградени с мрежа, за да бъдат защитени.
Нови дръвчета ще бъдат доставени и за другите улици в града, които са с нова настилка и тротоарни пространства.
Това ще се случи поетапно, информираха от общинска администрация.

Още от България
Кюстендил посреща Празника на черешата с богата програма
Концерти, изложби, дегустации и културни събития ще изпълнят седмицата
CULTURAMA се завръща в Петрич за пети пореден път с три ексклузивни събития
Сцената в античния град Хераклея Синтика ще посрещне световни и български виртуози от джаза и електронната музика
Юбилеен Рок Елешница 2026 – три дни рок, емоции и празник
Среща на рок фенове от цялата страна