Обезщетяват пострадалите производители на замръзнали овошки в Кюстендил
- 19 април, 2025
Молбите за компенсации ще се приемат от общинските служби земеделие до 25 април
До 80% обезщетение ще получат земеделските производители от Кюстендилско за измръзналите си овощия - това вече е договорено на среща в Министерството на земеделието, обявиха от Общината. Молбите за обезщетение трябва да бъдат подадени до общинските служби по земеделие най-късно до 25 април. Очаква се да бъдат подадени около 200 заявления, уточнява БНР.
На места пораженията от студовете на 8-9 април са на 100 %, казаха плодопроизводители от региона. Експертна комисия ще огледа всеки един масив и градина на регистрираните земеделски производители. Подготвена е методика, по която ще се изчислява конкретният размер на обезщетенията Кметът на Кюстендил инж. Огнян Атанасов
Областният управител инж. Александър Пандурски посочи, че ще се организира среща от страна на Института по земеделие, на която среща да бъде разяснено на овощарите какви мерки трябва да предприемат, след падналите мразове, с цел адекватна грижа за насажденията.
източник: fakti.bg

Още от България
117 години от рождението на Димитър Димов отбелязаха в Дупница
Днес паметната му плоча е на мястото, където се е намирала семейната къща
Връчиха дипломите на зрелостниците в Сатовча
Абитуриентите получиха своето заслужено признание и поеха към новите предизвикателства
Камион премина през мантинела и навлезе в насрещното движение на АМ "Струма" /видео/
Все още не са ясни причините за инцидента