Ученици от ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ се включиха в интерактивна беседа за опазване на природата
В изпълнение на дейност 10 от Годишния план за развитие на младежта в Община Бобошево – „Разширяване познанията на младите хора в областта на опазването на околната среда“ – се проведе образователно мероприятие в Основно училище „Св. св. Кирил и Методий“ в гр. Бобошево на тема „Рециклиране и опазване на околната среда“.
Събитието бе организирано от отдел „Култура и образование“ на Община Бобошево с активната подкрепа на кмета г-н Стефан Тачев. Беседата се състоя в часа на класа и обхвана две възрастови групи – ученици от 1 до 4 клас и от 5 до 7 клас.
Чрез видеопрожекция и интерактивни игри, съобразени с възрастта на децата, учениците научиха повече за значението на рециклирането и как всеки може да допринесе за по-чиста и здрава околна среда. От името на кмета всички получиха еко торбички като символичен жест за изграждане на отговорно отношение към природата.
Децата участваха активно, забавляваха се и демонстрираха завидни знания по темата, което дава надежда, че бъдещето на планетата е в добри ръце.
Общинска администрация Бобошево благодари на ръководството на училището и всички участници за съдействието и ентусиазма при реализирането на това важно и полезно мероприятие.
източник: община Бобошево

Още от България
В Банско стартира един от най-големите фестивали за дигитални номади в света
До 30 юни програмата предлага лекции, работилници, нетуъркинг събития, споделени вечери
ТД "Пирин" – Разлог отбеляза 100 години дух, традиции и любов към планината
Кметът връчи юбилеен плакет на председателя Васил Михайлов
Рилски спортист с нови успехи в детско-юношеския баскетбол
Купа на България за момчетата до 14 години и бронзови медали за юношите до 16 години