Признание за приноса на общината към съхранението на военноисторическото наследство
Кметът на Община Разлог Красимир Герчев бе удостоен с Грамота и възпоменателен медал „140 години от Сръбско-българската война“ от министъра на отбраната Атанас Запрянов.
Със Заповед № КН-256/23.12.2025 г. министърът на отбраната награждава кмета на Община Разлог по повод 140 години от отбелязването на победите на Българската армия в Сръбско-българската война.
Отличията бяха връчени лично от подполковник Петър Митев – началник на Военно окръжие II степен – Благоевград. Наградата се присъжда за активна дейност и постигнати високи резултати в съхранението на военноисторическото наследство на Република България през 2025 г., както и за устойчиви постижения в проучването, регистрирането, картотекирането, опазването, поддържането, възстановяването и изграждането на военни паметници.
Община Разлог продължава последователната си работа за опазване на националната памет и уважението към българската военна история.
източник: Община Разлог

Още от България
Пъстри носии, фолклорни ритми и стотици участници на XV издание на "На армане с тъпане"
Празничната програма започва на 26 юни (петък) от 19:00 часа с концерт на Държавен фолклорен ансамбъл "Филип Кутев"
Край на проекта "Исторически парк"
Комплексът край село Неофит Рилски беше открит през 2019 г.
След 15 години започва строежът на депото за отпадъци край с. Джерман
Обществената поръчка за избор на изпълнител е за 3,9 млн. евро