Директорът на училището благодари на община Петрич
„Продължаваме да работим за по-добра спортна инфраструктура в училищата“, каза кметът на община Петрич - Димитър Бръчков при освещаването на новата спортна площадка на СУ „Св. Паисий Хилендарски“, с. Първомай.
Тя се изгради по проект на училището, с който се кандидатства по Програма за изграждане и основен ремонт на спортни площадки и физкултурни салони в държавните и общински училища 2024 – 2027 г. Програмата е на Министерство на образованието и науката.
Директорът на училището Румен Стоянов благодари за помощта на Община Петрич при подготовката на проекта. Подкрепа е оказана и от Кметство Първомай.
С три игрища – за волейбол, баскетбол и футбол, разполага многофункционалната спортна площадка, която е с площ 1 000 кв м. „Изграждането на спортната площадка е дългогодишна мечта. Днес е празник на младостта и спорта в с. Първомай“, каза директорът на училището.
„Радвам се, че с проектите на МОН допълваме общинската политика в образованието. Продължаваме да работим“, каза в приветствените си думи кметът Димитър Бръчков.
През 2021 г. по проект, защитен от екипа на кмета, беше изграден и физкултурен салон за учениците в с. Първомай.
Новата спортна площадка освети отец Георги.
Лентата прерязаха директорът на училището, кметът на общината и кметът на село Първомай.
Най - четени
Последни
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
- 22 юни, 2026
Отбелязваме Деня на българския фолклор
- 22 юни, 2026

Още от България
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
Писателят и изследовател на Рила разказа истории от планината
PIRIN RUN 2026 събра елита на планинското бягане в Банско
Състезателите премериха сили по 13-километровото трасе с близо 1920 метра положителна денивелация
Безплатна лятна занималня за деца в Сандански
Заниманията ще се провеждат два пъти седмично през юли в Младежкия център