Над 500 участници се включват в четвъртото издание на празника в самоковското село
С официално откриване тази сутрин беше даден старт на четвъртото издание на фолклорния фестивал „Доспей пее и танцува, и на билки се любува“ в село Доспей.
Сред официалните гости на събитието бяха кметът на община Самоков инж. Ангел Джоргов, секретарят на общината Станислава Цветкова и кметът на село Доспей Николай Гешев.
В приветствието си кметът на община Самоков поздрави организаторите, участниците и жителите на селото. Той подчерта значението на подобни инициативи за съхраняването на българските традиции и изрази признателност към младите хора на Доспей, които стоят зад организацията на фестивала.
През целия ден на фестивалната сцена ще се представят над 40 певчески и танцови състави и индивидуални изпълнители с повече от 500 участници. Техните изпълнения ще бъдат оценявани от жури с председател Йордан Станимиров и член Светла Караджова.
Организатори на фестивала са младите хора на село Доспей, заедно с председателя на Народно читалище „Отец Паисий“ Александра Филипова и дългогодишния секретар на читалището Елена Ковачка. Събитието продължава да утвърждава мястото си като празник на българския фолклор, местните традиции и активната гражданска общност.
източник: община Самоков

Още от България
Бъдещи първокласници посетиха училището в Якоруда
Инициативата цели по-лесна адаптация на децата към училищната среда
Откриха фолклорния фестивал "Доспей пее и танцува“
Над 500 участници се включват в четвъртото издание на празника в самоковското село
Осмокласници от Хаджидимово впечатлиха с постановката "Хамлет“
Благотворителният спектакъл събра средства за изграждането на параклис