България
Благоевград
Разлог
Oтличници от випуск 2025 бяха наградени от кмета на Разлог/снимки/
- 17 май, 2025
83 зрелостници получиха грамоти и подаръци
За втора поредна година, по повод предстоящия 24 май, в залата на Общински съвет – Разлог се проведе тържествена церемония по награждаване на абитуриентите на Разлог, завършващи с средното си образование с отличен успех.
Кметът на Община Разлог инж. Красимир Герчев лично приветства 83 зрелостници от всички училища в града, отличили се с високи постижения в образованието.
Събитието започна с приветствие от заместник-кмета по социалните дейности инж. Гергана Костова.
В последвалото си обръщение към зрелостниците, кметът на Община Разлог инж. Красимир Герчев подчерта значимостта на техния успех:
„В навечерието на 24 май ви посрещам гордо, защото ценим труда и успеха ви, защото сте нашата надежда, както за Община Разлог, така и за България.“
За постигнатите високи резултати, кметът поздрави всички отличници-абитуриенти и пожела смело да следват мечтите си и да покоряват върхове, но накъдето и да поемат, никога да не забравят родния Разлог, родния край и корените си.
Всеки от отличните абитуриенти получи почетна грамота, персонализирана химикалка с изписано име и красив бележник – символичен подарък, отразяващ признателността на Общината.
Церемонията завърши със снимки и много усмивки. Младите хора си тръгнаха заредени с увереност, готови да поемат по пътя към мечтите си.

Още от България
"July Мелник" 2026 отново събира любителите на виното и музиката сред лозята
Сред живописните лозови масиви край село Хърсово посетителите ще могат да се насладят на богата програма
5 причини да изберете Банско през лятото – култура, планина и минерална вода
Най-хубавите летни дни се случват естественo
Социалната пенсия за старост става 183,81 евро от 1 юли
За това ще са необходими 9,8 милиона евро