По време на тържеството беше представен специално заснет филм, който разказва за възникването на образованието в Елешница
Община Разлог стана част от празника на ОУ „Братя Миладинови" – Елешница, което отбеляза 160 години от полагането на основите на просветното дело в селото.
През всички тези години училището е място, където се съхраняват знанието и българските традиции. Децата и ръководството на училището бяха подготвили богата празнична програма, изпълнена с много старание, талант и уважение към традициите.
По време на тържеството беше представен специално заснет филм, който разказва за възникването на образованието в Елешница преди 160 години. В създаването му участват отец Костадин, учители, ученици и родители. Филмът показва първите стъпки на училищното дело – как са се изписвали буквите върху пясък, как са се учили децата и как е поставено началото на просветата в Елешница.
Всички гости получиха като подарък Сборника „Български народни песни" на братята Димитър и Константин Миладинови Юбилейното тържество беше уважено от кмета на Община Разлог - Красимир Герчев, зам.-кмета - Гергана Костова, народните представители - Иван Герчев и Фатима Ялдъз, секретаря на Министъра на образованието - Чавдар Здравчев, началника на РУО – Благоевград - Ивайло Златанов, общински съветници, както и много родители, учители и ученици.
Община Разлог поздравява учителите и учениците за тяхната всеотдайна работа, постигнатите успехи и активната роля в развитието на училището. "Честит 160-годишен юбилей на ОУ „Братя Миладинови" – Елешница! Нека училището продължава да възпитава поколения ученици в дух на знание, уважение и родолюбие".
Източник: община Разлог

Още от България
Безплатна лятна занималня за деца в Сандански
Заниманията ще се провеждат два пъти седмично през юли в Младежкия център
Беласица започва подготовка за новия сезон
Отборът ще проведе първа тренировка и ще представи състава си пред феновете
Пъстри носии, фолклорни ритми и стотици участници на XV издание на "На армане с тъпане"
Празничната програма започва на 26 юни (петък) от 19:00 часа с концерт на Държавен фолклорен ансамбъл "Филип Кутев"