Първа копка на водопровод и резервоар за минерална вода в Сапарева баня
- 1 октомври, 2025
Срокът за изпълнение на обекта е около 300 работни дни
С първа копка и тържествен водосвет в Сапарева баня днес бе даден старт на изграждането на довеждащ водопровод и черпателен резервоар 500 куб.м. с помпена станция за минерална вода. Символичната първа копка направи кметът на общината Калин Гелев, който пожела изпълнението на проекта да върви гладно, да бъде успешно завършен и въведен в експлоатация. Първата копка бе извършена в района па парк “Гейзера”.
Водосвет за здраве и успех отслужи отец Димитър Филибев. А гости на церемонията бяха: областният управител инж. Методи Чимев, народните представители Христо Терзийски и Иван Ибришимов. На първата копка присъстваха още: председателят на ОбС - Сапарева баня Костадин Николов, зам.-кметовете Михаела Динева, Илияна Базиргянова и Силвия Иванова, както и служители на администрацията в Сапарева баня.
Обектът е съфинансиран от Националния доверителен екофонд, обясни кметът Калин Гелев и припомни, че преди пет години бяха изградени резервоари за минерална вода, а с този сега ще се надгради и подобри инфраструктурата. “С реализирането на този проект ще се даде възможност водата от 103-градусовия Гейзер да блика по естествен начин, ще покажем естествената красота на този феномен”, обясни кметът.
Източник: ОбА - Кюстендил
Най - четени
Последни
Археологическият музей в Сандански на 90 години
- 23 юни, 2026
23 юни - Международен олимпийски ден
- 23 юни, 2026

Още от България
Археологическият музей в Сандански на 90 години
Един от най-значимите културни и научни центрове в региона
Фестивалът "И ние можем" събра хора със специални потребности в Банско
Силно послание за приобщаване, творчество и човечност
Кюстендил посреща Празника на черешата с богата програма
Концерти, изложби, дегустации и културни събития ще изпълнят седмицата