На 21 септември – Световния ден на мира, първокласниците от ГЦОУД при ОУ „Евлоги Георгиев“ в Дупница отправиха своето послание за един по-добър и хармоничен свят.
За тях мирът означава усмивки, отсъствие на войни, задръужни игри и взаимопомощ. Децата напомнят, че мирът започва и отвътре – когато сме спокойни, когато умеем да прощаваме и когато в сърцата ни живеят добротата и обичта.
„Искаме нашият свят да бъде като нашата класна стая – пълен с приятелство, обич и вътрешен мир“, споделиха малките посланици на мира.
Учениците и техните учители вярват, че с усмивки, приятелство и взаимна подкрепа заедно можем да изградим едно по-добро бъдеще.

Още от България
Банско приветства "Art in the Yard" – два дни, посветени на творчеството
Ще се проведе в района на възрожденската къща на ул. "Яне Сандански" 10
Археологическият музей в Сандански на 90 години
Един от най-значимите културни и научни центрове в региона
Фестивалът "И ние можем" събра хора със специални потребности в Банско
Силно послание за приобщаване, творчество и човечност