Източник: Община Самоков
Малката Красимира се е появила на бял свят на 1 януари в 05:30 часа сутринта
Кметът на Община Самоков инж. Ангел Джоргов поздрави лично майката на първото бебе, родено в общината през 2026 година.
Малката Красимира се е появила на бял свят на 1 януари в 05:30 ч. сутринта. Тя е второ дете в семейството, с тегло 3,300 кг и ръст 50 см – едно прекрасно начало на новата година.
По време на срещата кметът пожела на Красимира и нейните родители здраве, щастие и много радост, като подчерта, че всяко новородено дете е надежда и бъдеще за Самоков. От името на Община Самоков семейството получи ваучер за бебешки стоки – жест на внимание и подкрепа към младите родители.
През 2025 година в МБАЛ – Самоков са се родили общо 153 бебета, като преобладава нормалното раждане, съобщи управителят на болницата д-р Красимира Ковачка. Данните са още едно доказателство за добрата работа на медицинския екип и грижата за майките и новородените в общината.
Източник: Община Самоков

Още от България
След 15 години започва строежът на депото за отпадъци край с. Джерман
Обществената поръчка за избор на изпълнител е за 3,9 млн. евро
Апел към жителите на община Струмяни относно риск от пожари
Община Струмяни апелира към всички жители и гости на общината да бъдат особено внимателни и отговорни
В Банско стартира един от най-големите фестивали за дигитални номади в света
До 30 юни програмата предлага лекции, работилници, нетуъркинг събития, споделени вечери