България
Благоевград
Разлог
Пъстри носии, мартеници и усмивки превърнаха Община Разлог в празник
- 28 февруари, 2026
Източник: община Разлог
Учениците от ПГ по МСС поднесоха на кмета и специален подарък
По повод Баба Марта, ученици от РПГ „Никола Стойчев“, ПГ по транспорт - Разлог, СУ „Братя Петър и Иван Каназиреви“ и ПГ по МСС - Разлог, зарадваха кмета Красимир Герчев и служителите на общинска администрация с ръчно изработени мартеници, картички с пожелания и ароматна питка.
С усмивки и топли думи младежите изпълниха сградата с първомартенска радост и истинска празнична атмосфера.
В разговор с кмета младите хора споделиха своите мечти, планове за бъдещето и професионална реализация, а той им пожела здраве, вдъхновение и успешни стъпки напред.
Кметът подари на всеки мартеничка с послание: “Плетеница от бяло и червено… Да са румени, червени, весели, засмени нашите деца! Да бъдат здрави и благословени, да греят като слънца”.
Учениците от ПГ по МСС поднесоха на кмета и специален подарък – самостоятелно проектиран и изработен печат с надпис „Разлог“, създаден с помощта на 3D принтер, като символ на иновативност и съвременни умения.
Пожелания за здраве бяха отправени и към зам.-кметовете Гергана Костова, Христо Зайков и Славчо Фарфаров, за да продължават отдадено да работят за благото на града – Разлог да бъде все така красив и подреден.
Източник: община Разлог

Още от България
Апел към жителите на община Струмяни относно риск от пожари
Община Струмяни апелира към всички жители и гости на общината да бъдат особено внимателни и отговорни
В Банско стартира един от най-големите фестивали за дигитални номади в света
До 30 юни програмата предлага лекции, работилници, нетуъркинг събития, споделени вечери
ТД "Пирин" – Разлог отбеляза 100 години дух, традиции и любов към планината
Кметът връчи юбилеен плакет на председателя Васил Михайлов