Петрич почете 117 години от Независимостта на България
- 22 септември, 2025
С рецитал, празнични слова и поднасяне на цветя пред паметника „Загинали за Родината“ градът отбеляза историческата дата
С тържествена церемония пред паметник „Загинали за Родината“ Петрич отбеляза 117 години от обявяването на Независимостта на България.
Възпитаници на ЦПЛР ОДК – Петрич представиха рецитал под надслов „С България в сърцето – пътят към независимост“, с който отдадоха почит на паметната дата.
В приветствието си кметът на общината Димитър Бръчков подчерта, че бъдещето на България трябва да се гради със същия дух, с който са извоювани свободата, съединението и независимостта. Той допълни:
„Нека не забравяме важните уроци, които носят устойчивостта на една непреходност – непреходност, отредена от времето, заради смисъла и дълбочината им. Нека като едно цяло – общество и институции знаем, че няма нищо по-ценно от единството в името на развитието и стабилността.“
В знак на признателност петричани положиха венци и цветя на паметника, а Община Петрич благодари на младите участници за празничната програма.

Още от България
Рилски спортист с нови успехи в детско-юношеския баскетбол
Купа на България за момчетата до 14 години и бронзови медали за юношите до 16 години
"Непреходна вечност“ превърна Елешница в столица на автентичната носия
Над 145 уникални народни носии от България, Гърция и Северна Македония
Издирваната туристка в Пирин е открита мъртва
В издирването на жената от сутринта се включиха планински спасители от отряда в Банско