Отворил врати на 6 септември 1975 г., той става една от най-често посещаваните забележителности в града
Планетариумът в Смолян отбелязва половинвековен юбилей. Проявите, посветени на значимата годишнина започнаха с безплатни прожекции за гражданите и гостите на града.
Официалното тържество се състоя в Киносалона на звездната институция, където директорът Цветелина Генчева приветства гостите и отправи своите благодарности към хората, работили в Планетариума през изминалите 50 години и послания към настоящия екип, младите любители на астрономията и космоса. Тя благодари и на ръководството на Община Смолян, както и на всички ангажирани с развитието на звездната институция. "Сигурна съм че бъдещето на Планетариума ще бъде светло и ще бъде изпълнено с много успехи, нови открития, вълнуващи проекти и незабравими моменти. Нека следващите 50 години бъдат по-успешни и вдъхновяващи“, каза още Генчева.
По повод 50-годишнината бяха открити изложба, музей и скулптура, а след това гостите имаха възможност да се насладят на Спектакъл "Музикално пътешествие в Космоса" с участието на Валентин Генчев –саксофон.
Планетариумът в Смолян отваря врати на 6 септември 1975 г. и за изминалите 50 години е една от най-често посещаваните забележителности в Смолян.
източник: smolyan.bg

Още от България
Безплатна лятна занималня за деца в Сандански
Заниманията ще се провеждат два пъти седмично през юли в Младежкия център
Беласица започва подготовка за новия сезон
Отборът ще проведе първа тренировка и ще представи състава си пред феновете
Пъстри носии, фолклорни ритми и стотици участници на XV издание на "На армане с тъпане"
Празничната програма започва на 26 юни (петък) от 19:00 часа с концерт на Държавен фолклорен ансамбъл "Филип Кутев"