ПМГ “Яне Сандански” с първо място за STEM проект на годината
- 5 декември, 2025
Наградата бе тържествено връчена на директора на училището – г-жа Елка Божикова
ПМГ „Яне Сандански“ беше удостоена с ПЪРВО МЯСТО в категория „STEM проект на годината“! Това изключително признание поставя гимназията сред водещите иновативни училища в България и затвърждава ролята ѝ като център за модерно, технологично и бъдещеориентирано образование.
Отличието беше връчено по време на Годишните награди за образование на Асоциацията на Кеймбридж училищата в България. На тържествената церемония наградата получи директорът на ПМГ – г-жа Елка Божикова, която прие признанието от името на целия колектив.
„Тази награда е резултат от труда, отдадеността и креативността на всички наши учители и ученици“, сподели г-жа Божикова, подчертавайки значението на иновативната среда и подкрепата на училищната общност.
ПМГ „Яне Сандански“ ще продължи да инвестира в проекти, които развиват знанията, уменията и любознателността на учениците – и да утвърждава позицията си като школа, която подготвя младите хора за професиите на бъдещето.
Източник: ПМГ

Още от България
Археологическият музей в Сандански на 90 години
Един от най-значимите културни и научни центрове в региона
Фестивалът "И ние можем" събра хора със специални потребности в Банско
Силно послание за приобщаване, творчество и човечност
Кюстендил посреща Празника на черешата с богата програма
Концерти, изложби, дегустации и културни събития ще изпълнят седмицата