21 април, 2025

България броудкастинг груп ЕООД е собственик на телевизионна програма с наименование Тв Дартс, започнала началото си от 2007г. От 2024 т. ще се излъчва на територията на цяла България с наименование BBG NEWS

Полярният ни кораб достигна Антарктида

Полярният ни кораб достигна Антарктида

Леденият континент е достигнат снощи в 22.20 часа българско време

Научноизследователският кораб „Св. св. Кирил и Методий“ с бордови номер 421 вече е в Антарктида. Леденият континент е достигнат снощи в 22.20 часа българско време, съобщиха членове на екипажа.

Корабът ще осигурява Българската антарктическа база „Свети Климент Охридски“ в рамките на трета поредна полярна експедиция.

Предстои транспортираната с кораба група от научни и логистични работници, натоварена в Ушуая, да бъде разтоварена на българския бряг, след което ще започне разтоварването и на транспортирания от кораба товар, предназначен за довършване на построяването на новия лабораторен модул, провеждането на научноизследователските проекти през този полярен сезон и осигуряването на необходимите хранителни и енергийни запаси за нормалното функциониране на базата.

При плаването в Антарктика на борда на научноизследователския кораб „Св. св. Кирил и Методий“ е капитан-лейтенант Кристиян Иван Агилера (Cristian Ivan Aguilera), офицер от Военноморските сили на Аржентина (Armada Argentina), който ще продължи практиката по осигуряване на кораба с актуална информация за хидрометеорологичната обстановка в района на плаването му, получавана от Хидрографската служба на ВМС на Аржентина.

Задграничното плаване на полярния ни кораб започна на 7 ноември от Морска гара във Варна. Военните моряци ще прекарат 45 дни на Ледения континент, преди да поемат обратно.

Източник: БНР

Сподели:

Още от Развлечение

Популярността на дубайския шоколад причини световен недостиг на шамфъстък

Ядките намаляват и заради лошата реколта от миналата година

Актуалните маратонки тази пролет

Вижте тенденциите за 2025 година

Как празнуват Великден в различните кътчета на света

Интересни обичаи и традиции