Поздрав за началото на учебната година
Скъпи ученици,
Уважаеми учители и родители,
Госпожи и господа,
На 15 септември всички български училища, празнично украсени, за пореден път посрещат своите възпитаници. Децата ни отново са призвани да влязат в класните стаи, за да продължат стародавната традиция на просвещението.
Този ден винаги е вълнуващ и тържествен. Той е израз на нашето преклонение пред родното четмо и писмо, пред свещената мисия на българското школо. Символ е на вековния ни стремеж към духовност, към знание и наука, които ни съхраняват като народ и държава.
Днес, повече от всякога, нашата Родина се нуждае от силата на българското училище, от опита и новаторството на своите учители, от помощта и грижата на всеки просветен деятел и родител, за да има знаещи и можещи млади българи, умни и способни европейски граждани.
Община Смолян винаги е имала специално отношение към образованието. Управляващи, родители и учители гледаме в една посока – да създадем условия за пълноценно развитие на подрастващите. Затова продължаваме да инвестираме в сферата на образованието, за да бъде училището още по-желана територия за учениците от Община Смолян.
ЧЕСТИТ ПЪРВИ УЧЕБЕН ДЕН!
НА ДОБЪР ЧАС И СПОЛУКА ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2025/2026 ГОДИНА !
Николай Мелемов
Кмет на Община Смолян

Още от България
Беласица започва подготовка за новия сезон
Отборът ще проведе първа тренировка и ще представи състава си пред феновете
Пъстри носии, фолклорни ритми и стотици участници на XV издание на "На армане с тъпане"
Празничната програма започва на 26 юни (петък) от 19:00 часа с концерт на Държавен фолклорен ансамбъл "Филип Кутев"
Край на проекта "Исторически парк"
Комплексът край село Неофит Рилски беше открит през 2019 г.