България
Благоевград
Петрич
Продължава обновяването на сградата на IV ОУ "Христо Смирненски“ в Петрич
- 12 септември, 2025
Учениците ще могат да се завърнат в класните си стаи през месец октомври
Кметът Димитър Бръчков посети IV ОУ „Христо Смирненски“, в което продължава изпълнението на проекта за цялостно обновяване, енергийна ефективност и достъпна архитектурна среда. Той разговаря с новия директор Елена Димитрова и провери готовността, предвид мащабния проект, за откриването на новата учебна година.
За децата от подготвителната група и учениците от начален етап, които са 325, тя ще започне в ремонтираната сграда – на втория етаж, където работата е приключена, класните стаи са напълно завършени и обзаведени.
„Учениците на IV ОУ „Христо Смирненски“ от прогимназиален етап ще се обучават в СУ „Никола Вапцаров“. През месец октомври те също ще се върнат в обновената си училищна сграда. Не става въпрос за голям период от време, което е най-радващото в случая. Имaйки предвид мащабността на този проект – успяхме“, коментира временното решение кметът Димитър Бръчков.
Най - четени
Последни
Гърция ще следи плажовете с дронове
- 21 юни, 2026
21 юни - Международен ден на йогата
- 21 юни, 2026

Още от България
Рилски спортист с нови успехи в детско-юношеския баскетбол
Купа на България за момчетата до 14 години и бронзови медали за юношите до 16 години
"Непреходна вечност“ превърна Елешница в столица на автентичната носия
Над 145 уникални народни носии от България, Гърция и Северна Македония
Издирваната туристка в Пирин е открита мъртва
В издирването на жената от сутринта се включиха планински спасители от отряда в Банско