200 жители от уязвими групи ще продължат да получават безплатна топла храна всеки делничен ден
Община Смолян продължава предоставянето на социалната услуга „Топъл обяд“ до 31 август 2026 г., съобщават от общинската администрация. Удължаването е по проект „Топъл обяд в Община Смолян“, реализиран по Програма за храни и основно материално подпомагане 2021–2027, съфинансирана от Европейския социален фонд плюс.
Целта на проекта е да осигури здравословна, разнообразна и пълноценна храна за хора, които не могат самостоятелно или с помощта на свои близки да задоволяват ежедневните си хранителни потребности. Менюто включва супа, основно ястие, хляб, както и десерт поне веднъж седмично.
Всеки работен ден от услугата се възползват 200 потребители на територията на общината, като храната се приготвя и раздава при стриктно спазване на всички санитарно-хигиенни изисквания.
Сред основните целеви групи са лица и семейства без доходи или с ниски доходи, възрастни и самотно живеещи пенсионери с ограничени финансови възможности, хора с увреждания и здравословни проблеми, лица в затруднена житейска ситуация или без дом, както и представители на други уязвими групи, включително граждани на трети страни.
Желаещите да кандидатстват за услугата могат да подадат заявление в деловодството на Община Смолян всеки работен ден от 8:30 до 17:00 часа.
Проектът се изпълнява по Договор № BG05SFPR003-1.001-0237-C04 с финансовата подкрепа на Европейския социален фонд плюс.
Източник: Община Смолян

Още от България
В Банско стартира един от най-големите фестивали за дигитални номади в света
До 30 юни програмата предлага лекции, работилници, нетуъркинг събития, споделени вечери
ТД "Пирин" – Разлог отбеляза 100 години дух, традиции и любов към планината
Кметът връчи юбилеен плакет на председателя Васил Михайлов
Рилски спортист с нови успехи в детско-юношеския баскетбол
Купа на България за момчетата до 14 години и бронзови медали за юношите до 16 години