Загиналият мъж е бил нает от външна фирма
Мъж на 64 години е загинал в машина за смилане на биомаса в ТЕЦ "Бобов дол". Мъжът е работил като машинен оператор към външна пернишка фирма и е имал трудов договор от май миналата година.
Сигнал за инцидента е постъпил вчера на спешния телефон 112. Инцидентът е станал около 10:00 ч., след като работникът е поискал от негов колега да бъде повдигнат с платформа, за да инспектира мелещата машина за биомаса, след което влязъл вътре в нея, докато е била изключена. Дистанционното за задействането ѝ е било у него, казаха от Инспекцията по труда в Кюстендил.
Свидетели на инцидента са станали четирима души, каза директорът на Инспекцията по труда в Кюстендил Христо Демиревски. От тях са били снети обяснения, иззета е и документация, казаха още от инспекцията, откъдето допълниха, че работата по случая продължава.
Източник: БНР

Още от България
Пъстри носии, фолклорни ритми и стотици участници на XV издание на "На армане с тъпане"
Празничната програма започва на 26 юни (петък) от 19:00 часа с концерт на Държавен фолклорен ансамбъл "Филип Кутев"
Край на проекта "Исторически парк"
Комплексът край село Неофит Рилски беше открит през 2019 г.
След 15 години започва строежът на депото за отпадъци край с. Джерман
Обществената поръчка за избор на изпълнител е за 3,9 млн. евро