Шофьорът и незаконните мигранти са задържани в ГПУ-Малко Търново
Разбиха канал за трафик на мигранти у нас, съобщиха от МВР.
Граничните полицаи са спрели първоначално в района на село Звездец автомобил, управляван от 30-годишен мъж. При проверката са били установени седем мигранти без документи за самоличност, самоопределящи се като марокански граждани, нелегално преминали държавната граница.
Шофьорът и незаконните мигранти са задържани в ГПУ-Малко Търново. В района е бил открит още един автомобил, управляван от 22-годишен шофьор от Пазарджик, съпричастен към престъпната дейност.
Установено е, че става въпрос за канал за незаконно преминаване и превеждане на мигранти към вътрешността на страната, в което участвали още двама мъже, които също са задържани.
Има данни, че един от тях - 32-годишен мъж от София, е основният организатор на престъпното деяние. По случая се води разследване под надзора на прокуратурта.
На четиримата мъже - двамата задържани шофьори, 19-годишен младеж и 32-годишен мъж, са с повдигнати обвинения.
Източник: Дарик

Още от България
В Банско стартира един от най-големите фестивали за дигитални номади в света
До 30 юни програмата предлага лекции, работилници, нетуъркинг събития, споделени вечери
ТД "Пирин" – Разлог отбеляза 100 години дух, традиции и любов към планината
Кметът връчи юбилеен плакет на председателя Васил Михайлов
Рилски спортист с нови успехи в детско-юношеския баскетбол
Купа на България за момчетата до 14 години и бронзови медали за юношите до 16 години