Ученик от ОУ "Никола Парапунов" изработи специален макет на теснолинейката
На железопътна гара Разлог тържествено пристигна юбилейният влак „Родопи“, посветен на празника на теснолинейката Септември – Добринище.
Специално украсеният влак беше посрещнат от десетки жители и гости на града, но най-вълнуващо бе участието на учениците от ОУ „Никола Парапунов“, СОУ „Петър и Иван Каназиреви“ и НУ „Яне Сандански“.
Децата и младежите очакваха влака с голямо нетърпение и усмивки. Те държаха в ръцете си собственоръчно нарисувани рисунки, които впечатлиха кондуктора и персонала на влака – с голямо удоволствие всички творби бяха събрани, за да останат като спомен от юбилея.
Особено впечатление направи Кирил Чекански, ученик от ОУ „Никола Парапунов“, който изучава професионален жп моделизъм и мечтае да стане машинист. Специално за юбилея той беше подготвил макет на теснолинейката, който предизвика интереса на всички присъстващи.
По случай 80-годишния юбилей, председателят на Гражданското сдружение "За теснолинейката" Кристиан Ваклинов получи поздравителен адрес от кмета на община Разлог Красимир Герчев, в която се подчертава огромната му роля за това, че теснолинейката е съхранена, популяризирана и призната както в страната, така и извън нея.
Щастието при пристигането беше искрено, а когато влакът потегли обратно, всички го изпратиха с радостни викове и махащи ръце.
Празнично настроение и чувство на гордост изпълниха гара Разлог — доказателство, че теснолинейката продължава да свързва не само градовете, но и хората от различни поколения.
Източник: община Разлог

Още от България
Безплатна лятна занималня за деца в Сандански
Заниманията ще се провеждат два пъти седмично през юли в Младежкия център
Беласица започва подготовка за новия сезон
Отборът ще проведе първа тренировка и ще представи състава си пред феновете
Пъстри носии, фолклорни ритми и стотици участници на XV издание на "На армане с тъпане"
Празничната програма започва на 26 юни (петък) от 19:00 часа с концерт на Държавен фолклорен ансамбъл "Филип Кутев"