22 юни, 2026

България броудкастинг груп ЕООД е собственик на телевизионна програма с наименование Тв Дартс, започнала началото си от 2007г. От 2024 т. ще се излъчва на територията на цяла България с наименование BBG NEWS

Регионална среща на училища посланици на ЕП в Благоевград

Регионална среща на училища посланици на ЕП в Благоевград

Участие взеха учители и ученици от четири града

 
На 25 април в гр. Благоевград се проведе седмата за учебната година регионална среща по Програмата за училища – посланици на Европейския парламент. В нея участваха учители и ученици от СУ „Христо Ботев“, Бобов дол, ЗПГ „Климент Арк. Тимирязев“, Сандански, НХГ „Св. св. Кирил и Методий“, Благоевград и СУ „Братя Каназиреви“, Разлог.
 
Старшите посланици от СУ „Христо Ботев“, гр. Бобов дол – г-н Светозар Спасов и г-жа Йорданка Димкина – заедно с младшите посланици на училището се включиха активно в дискусиите и работните групи. Като младши посланици участие взеха и Йоана Асенова, Натали Димитрова, Богомила Славова, Янис Исталиянов, Момчил Симеонов, Йордана Пашова, Божидара Владимирова, Стиляна Лазарова, Кристияна Иванова и Дария Огнянова.
 
Общо 50 участници обсъдиха теми като изкуствен интелект, дезинформация, киберсигурност, социални мрежи и въвеждането на еврото. В началото на срещата учениците разговаряха с Н. Пр. Флеминг Стендер – посланик на Кралство Дания, който ги насърчи да бъдат активни граждани и да се интересуват от бъдещето на Европа.
 
Участниците чуха също лекция от проф. д-р Ингрид Шикова (СУ „Св. Климент Охридски“) и се включиха в интерактивна сесия, водена от Красимира Хаджикосева – Център Европа Директно – Благоевград.
 

Сподели:

Още от България

Безплатна лятна занималня за деца в Сандански

Заниманията ще се провеждат два пъти седмично през юли в Младежкия център

Беласица започва подготовка за новия сезон

Отборът ще проведе първа тренировка и ще представи състава си пред феновете

Пъстри носии, фолклорни ритми и стотици участници на XV издание на "На армане с тъпане"

Празничната програма започва на 26 юни (петък) от 19:00 часа с концерт на Държавен фолклорен ансамбъл "Филип Кутев"