Участие взеха учители и ученици от четири града
На 25 април в гр. Благоевград се проведе седмата за учебната година регионална среща по Програмата за училища – посланици на Европейския парламент. В нея участваха учители и ученици от СУ „Христо Ботев“, Бобов дол, ЗПГ „Климент Арк. Тимирязев“, Сандански, НХГ „Св. св. Кирил и Методий“, Благоевград и СУ „Братя Каназиреви“, Разлог.
Старшите посланици от СУ „Христо Ботев“, гр. Бобов дол – г-н Светозар Спасов и г-жа Йорданка Димкина – заедно с младшите посланици на училището се включиха активно в дискусиите и работните групи. Като младши посланици участие взеха и Йоана Асенова, Натали Димитрова, Богомила Славова, Янис Исталиянов, Момчил Симеонов, Йордана Пашова, Божидара Владимирова, Стиляна Лазарова, Кристияна Иванова и Дария Огнянова.
Общо 50 участници обсъдиха теми като изкуствен интелект, дезинформация, киберсигурност, социални мрежи и въвеждането на еврото. В началото на срещата учениците разговаряха с Н. Пр. Флеминг Стендер – посланик на Кралство Дания, който ги насърчи да бъдат активни граждани и да се интересуват от бъдещето на Европа.
Участниците чуха също лекция от проф. д-р Ингрид Шикова (СУ „Св. Климент Охридски“) и се включиха в интерактивна сесия, водена от Красимира Хаджикосева – Център Европа Директно – Благоевград.

Още от България
Безплатна лятна занималня за деца в Сандански
Заниманията ще се провеждат два пъти седмично през юли в Младежкия център
Беласица започва подготовка за новия сезон
Отборът ще проведе първа тренировка и ще представи състава си пред феновете
Пъстри носии, фолклорни ритми и стотици участници на XV издание на "На армане с тъпане"
Празничната програма започва на 26 юни (петък) от 19:00 часа с концерт на Държавен фолклорен ансамбъл "Филип Кутев"