Това съобщи кметът на община Рила Георги Кабзималски по време на работна среща с областния управител инж. Методи Чимев
С изграждането на водохващане решихме проблема с водоснабдяването за жителите на село Падала. Само преди ден завършихме ремонтните дейности там. С оглед настъпващия летен сезон е една добра новина. Това съобщи кметът на община Рила Георги Кабзималски по време на работна среща с областния управител инж. Методи Чимев.
От миналата седмица областният управител инициира изнесени работни срещи с кметовете от региона. Той вече проведе такива с градоначалниците на Кюстендил и Сапарева баня.
По време на срещата областният управител и кметът обсъдиха и темата ВиК. Георги Кабзималски постави и въпрос, свързан със собствеността на имот, за който е нужно становище от МРРБ. Двамата с областния обсъдиха също казус с регулацията на земеделска земя.
“Има ресурс от 65 млн. лв. по “Енергийна ефективност”, от който могат да се възползват общините за саниране на сгради. Обследвайте сгради и задвижите процедурите, за да се възползвате”, прикани местната управа инж. Методи Чимев.
Източник: Инфомрежа

Още от България
След 15 години започва строежът на депото за отпадъци край с. Джерман
Обществената поръчка за избор на изпълнител е за 3,9 млн. евро
Апел към жителите на община Струмяни относно риск от пожари
Община Струмяни апелира към всички жители и гости на общината да бъдат особено внимателни и отговорни
В Банско стартира един от най-големите фестивали за дигитални номади в света
До 30 юни програмата предлага лекции, работилници, нетуъркинг събития, споделени вечери