Самоков отбеляза Националния празник на България и 148 години от Освобождението с масово празнично шествие. То тръгна от храм „Свети Николай“ и премина по историческата зона на града до Паметника на опълченците, събирайки десетки граждани, които изразиха признателността си към героите на свободата.
Шествието бе предвождано от националния трибагреник, мажоретния състав към читалище-паметник „Отец Паисий – 1859“ и членовете на клуб „Чакър войвода“, придавайки тържественост и възрожденски дух на празника. Пред паметника кметът инж. Джоргов и председателят на ОбС Мая Христева поднесоха венец, а венци и цветя поднесоха представители на институции и граждани.
Програмата продължи с патриотично прожектиране и концерт-спектакъл на ансамбъл „Чинари“, който пресъздаде силата на българския дух и традиции. В словото си кметът подчерта: „Свободата не е даденост – тя е извоювана и е наш дълг да я пазим. Нека бъдем достойни наследници на делото на героите и пазим живата памет за свободата.“
източник: община Самоков

Още от България
В Банско стартира един от най-големите фестивали за дигитални номади в света
До 30 юни програмата предлага лекции, работилници, нетуъркинг събития, споделени вечери
ТД "Пирин" – Разлог отбеляза 100 години дух, традиции и любов към планината
Кметът връчи юбилеен плакет на председателя Васил Михайлов
Рилски спортист с нови успехи в детско-юношеския баскетбол
Купа на България за момчетата до 14 години и бронзови медали за юношите до 16 години