СУ „Отец Паисий“ в Самоков се включи с вдъхновение и сърце в благотворителната инициатива „Мартеничка с кауза“ в подкрепа на онкоболни деца. Инициативата се провежда по идея на Националната комисия на ЮНЕСКО като ученически конкурс, който съчетава творчество, традиция и добротворство.
Ученици, учители, родители и непедагогически персонал обединиха усилия и създадоха стотици мартенички, изпълнени с надежда. Училището организира и благотворителен базар, на който щедростта на общността срещна добротворството на участниците. В резултат бяха събрани и преведени 1470,69 € в подкрепа на децата.
„Горди сме, че заедно доказахме силата на единството и доброто! Благодарим на всички, които се включиха!“, споделиха от училището.
източник: СУ „Отец Паисий“

Още от България
В Банско стартира един от най-големите фестивали за дигитални номади в света
До 30 юни програмата предлага лекции, работилници, нетуъркинг събития, споделени вечери
ТД "Пирин" – Разлог отбеляза 100 години дух, традиции и любов към планината
Кметът връчи юбилеен плакет на председателя Васил Михайлов
Рилски спортист с нови успехи в детско-юношеския баскетбол
Купа на България за момчетата до 14 години и бронзови медали за юношите до 16 години