Започва турнирът по художествена и естетическа гимнастика в Самоков
- 17 октомври, 2025
"Златните момичета – вчера, днес и завинаги“ и купа "Самелион“ ще се проведат от 17 до 19 октомври и е първият съвместен
От 17 до 19 октомври 2025 г. град Самоков ще бъде домакин на първия в България съвместен турнир по художествена и естетическа гимнастика, озаглавен „Златните момичета – вчера, днес и завинаги“ и Купа „Самелион“.
Събитието се организира от световната и европейска шампионка Камелия Дунавска, нейната школа КИС Дунавска, както и Българската федерация по естетическа групова гимнастика. Турнирът ще служи като генерална репетиция за Световното първенство по естетическа гимнастика, което също ще се проведе в Самоков от 26 до 30 ноември.
За първи път у нас двата спорта ще бъдат представени паралелно в общ турнир – формат, който според организаторите ще предложи ново преживяване както за състезателите, така и за публиката. В турнира ще се включат легендарните „златни момичета“ – българските гимнастички, прославили страната ни на международната сцена. Те ще бъдат представени на публиката с цел да вдъхновят младите таланти и да покажат приемствеността между поколенията.
В рамките на програмата ще се проведе и семинар, воден от Кристина Ташева – треньор на световни шампионки по естетическа гимнастика.
Източник: opennews
Най - четени
Последни
Отбелязваме Деня на българския фолклор
- 22 юни, 2026
Безплатна лятна занималня за деца в Сандански
- 22 юни, 2026
Беласица започва подготовка за новия сезон
- 22 юни, 2026

Още от България
PIRIN RUN 2026 събра елита на планинското бягане в Банско
Състезателите премериха сили по 13-километровото трасе с близо 1920 метра положителна денивелация
Безплатна лятна занималня за деца в Сандански
Заниманията ще се провеждат два пъти седмично през юли в Младежкия център
Беласица започва подготовка за новия сезон
Отборът ще проведе първа тренировка и ще представи състава си пред феновете