Сандански със 7 медала на Международен турнир по плуване
- 3 ноември, 2025
В състезанието участваха над 540 деца от 42 клуба от България
Плувен клуб „Сандански“ постигна впечатляващ успех на Международния турнир по плуване „Замората“, проведен в София. В състезанието участваха над 540 деца от 42 клуба от България и чужбина, а санданчани бяха представени от едва четирима състезатели, които спечелиха общо 7 медала – 6 златни и 1 сребърен.
Ася Николова (8 г.) доминира в своята възрастова група, като завоюва три златни отличия – на 50 м свободен стил, 50 м гръб и 50 м бътерфлай. Тя спечели и купата за най-добър състезател в групата си.
Владимира Цулева също се представи отлично, като завоюва златен медал на 50 м бътерфлай и сребърен на 50 м свободен стил. Тя се класира трета в генералното класиране по точки за възрастовата си група.
Пламен Стойчев донесе още две златни отличия за клуба – на 50 м и 200 м бътерфлай.
Димитър Цулев направи лични постижения и натрупа ценен опит за бъдещи състезания.
От клуба изразиха гордост от представянето на младите си плувци, подчертавайки, че успехът е резултат от усилената подготовка, постоянството и подкрепата на треньорите и родителите.
Източник: община Сандански
Най - четени
Последни
Отбелязваме Деня на българския фолклор
- 22 юни, 2026
Безплатна лятна занималня за деца в Сандански
- 22 юни, 2026

Още от България
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
Писателят и изследовател на Рила разказа истории от планината
PIRIN RUN 2026 събра елита на планинското бягане в Банско
Състезателите премериха сили по 13-километровото трасе с близо 1920 метра положителна денивелация
Безплатна лятна занималня за деца в Сандански
Заниманията ще се провеждат два пъти седмично през юли в Младежкия център