Над 25 млн. лв. ще бъдат вложени в енергийното обновяване
Кметът на Община Кюстендил инж. Огнян Атанасов обяви началото на изпълнението на 23 проекта за енергийно обновяване на многофамилни жилищни сгради в Кюстендил, на пресконференция в общинската администрация.
Кметът подчерта, че две от многофамилните жилищни сгради са в доста напреднал етап на строителство. Три от жилищните блока са с открити строителни площадки, за останалите 17 блока се изработват инвестиционни проекти, съгласуват се и след това започват същинските строително-монтажни работи.
"Община Кюстендил успя да спечели финансиране за доста солидна бройка, която да изпълнява. Предизвикателство е за нас, но ще се справим. Успяхме да намерим и финансов инструмент, през Териториалния план за справедлив преход, откъдето финансирахме още 13 сгради, които да бъдат енергийно обновени. В момента продължаваме да търсим други инструменти, с които да финансираме още многофамилни жилищни сгради които да се енергийно обновят в Кюстендил“, каза инж. Огнян Атанасов.
Кметът припомни, че още шест жилищни блока ще бъдат санирани, но те са по процедура”Подкрепа за устойчиво енергийно обновяване на жилищния сграден фонд – Етап II, със съфинансиране.
Санирането е финансирано по процедура "Подкрепа за устойчиво енергийно обновяване на жилищния сграден фонд – Етап I", в рамките на Националния план за възстановяване и устойчивост (НПВУ).

Още от България
Осем медала за ТК "Хоук“ – Банско от международния турнир "Охрид Оупън 2026“
Банските таекуондисти завършиха сезона с впечатляващо представяне на международната сцена
Събитие в Сандански поставя началото на безопасната лятна ваканция
Институции обединяват усилия в инициативата "Ваканция, здравей! Да играем безопасно!“
Над 60 велосипедисти се включиха в празнична обиколка на Смолян
Спортна инициатива по повод празника на Обединения град събра участници от всички възрасти