Община Сапарева баня тържествено отбеляза 148-ата годишнина от Освобождението на България. В присъствието на общинското ръководство и администрацията, общественици, преподаватели, ученици, граждани и гости бе отдадена почит към паметта на героите, дали живота си за свободата на Родината.
Венци пред паметника на Васил Левски поднесоха кметът Калин Гелев, заместник-кметът Илияна Базиргянова, председателят на Общинския съвет Костадин Николов и заместник-председателят Любомир Георгиев. Цветя положиха още служители на общинската администрация, общественици и гости на града.
Честването премина с тържественост и достойнство, напомняйки за несломимия български дух и силата на националната памет.
В поздравителното си слово кметът Калин Гелев заяви:
„Да знаем историята на родината си и да се гордеем, че сме българи – не само на празници, а всеки ден. Нека съхраним корените си и си помагаме взаимно, за да оставим силна България на бъдещите поколения.“
източник: община Сапарева баня

Още от България
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
Писателят и изследовател на Рила разказа истории от планината
PIRIN RUN 2026 събра елита на планинското бягане в Банско
Състезателите премериха сили по 13-километровото трасе с близо 1920 метра положителна денивелация
Безплатна лятна занималня за деца в Сандански
Заниманията ще се провеждат два пъти седмично през юли в Младежкия център