Организирана от граждани подписка вече има над 7000 подписали
От Спаси София са поискали официално кметът Васил Терзиев да върне решението за спиране на нощния транспорт. Целта е на следваща сесия на общинския съвет, темата отново да бъде обсъдена, а решението преразгледано.
Мотивите към заповедта за връщане са изработени от съветници от Спаси София.
От партията напомнят, че след като новината за спиране на нощния транспорт стана известна, стотици хора са изпратили становища в подкрепа на така важната за София услуга. Организирана от граждани подписка вече има над 7000 подписали.
От Спаси София категорично се противопоставят на решението за закриване на нощния градски транспорт в столицата. Според тях, това е стъпка назад за един модерен, свързан и достъпен град. Закриването лишава хиляди софиянци и гости на града от удобен и безопасен начин за придвижване през нощта, като същевременно стимулира употребата на лични автомобили, допринасящи за задръстванията и замърсяването на въздуха. От Спаси
София обръщат внимание, че основни ползватели на нощния транспорт са работещи хора. Ползването на таксита, вместо нощен транспорт, ще се отрази пагубно върху семейния бюджет на тези хора.
В очакване на новото решение на Столичния общински съвет, от Спаси София заявиха, че водят разговори със съветници от групите, подкрепили закриването на нощния транспорт, в опит да ги убедят да променят своето решение.

Още от България
В Банско стартира един от най-големите фестивали за дигитални номади в света
До 30 юни програмата предлага лекции, работилници, нетуъркинг събития, споделени вечери
ТД "Пирин" – Разлог отбеляза 100 години дух, традиции и любов към планината
Кметът връчи юбилеен плакет на председателя Васил Михайлов
Рилски спортист с нови успехи в детско-юношеския баскетбол
Купа на България за момчетата до 14 години и бронзови медали за юношите до 16 години