СКХГ „Вихрен“ - Сандански с блестящо представяне на международен турнир в Румъния
- 14 септември, 2025
Младите гимнастички завоюваха 14 медала и продължават подготовката си за Държавното първенство
Спортен клуб по художествена гимнастика „Вихрен“ – Сандански записа нови успехи на международната сцена. Вчера се проведе турнирът “ALEXANDRA PAVEL” в град Блаж, Румъния, където клубът участва за втора поредна година.
Състезателките на „Вихрен“ донесоха на България общо 14 отличия:
-
Емили Георгиева (2016, кат. А) – Два бронза (БУ, въже)
-
Румена Мицева (2016, кат. А) – злато и два бронза (БУ, въже, многобой)
-
Ванеса Тимова (2016, кат. С) – злато (БУ)
-
Бориса Георгиева (2015, кат. С) – злато (БУ)
-
Мишел Петкова (2014, кат. А) – бронз (многобой)
-
Гергана Чочова (2012, кат. С) – злато (БУ)
-
Емилия Башлиева (2012, кат. Б) – злато и два бронза (БУ, обръч, многобой)
-
Никол Николова (2012, кат. Б) – злато и сребро (обръч, БУ)
Със завидна упоритост и талант младите гимнастички от Сандански отново доказаха, че клубът е сред водещите в художествената гимнастика у нас.
Следващото голямо предизвикателство пред тях е Държавното първенство, на което именно СКХГ „Вихрен“ ще бъде домакин.
Най - четени
Последни
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
- 22 юни, 2026
Отбелязваме Деня на българския фолклор
- 22 юни, 2026

Още от България
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
Писателят и изследовател на Рила разказа истории от планината
PIRIN RUN 2026 събра елита на планинското бягане в Банско
Състезателите премериха сили по 13-километровото трасе с близо 1920 метра положителна денивелация
Безплатна лятна занималня за деца в Сандански
Заниманията ще се провеждат два пъти седмично през юли в Младежкия център