Две столични дербита приковават вниманието
Две столични дербита ще бъдат изиграни на осминафиналите на турнира за Купата на България, определи жребият на Професионалната футболна лига (ПФЛ). Миналогодишният финалист ЦСКА ще се изправи срещу Локомотив (София), а Славия ще бъде домакин на втория в класирането на efbet лига ЦСКА 1948.
Носителят на трофея Лудогорец (Разград) ще гостува на Септември в София, където лидерът в класирането на първенството Левски ще приеме единствения втородивизионен отбор Витоша (Бистрица). Локомотив (Пловдив) ще бъде домакин на Монтана, а Ботев (Пловдив) ще гостува на Спартак (Варна).
Мачовете от осминафиналите за Купата на България ще бъдат изиграни между 12 и 15 декември.
Междувременно, ПФЛ насрочи официално датата за мача за Суперкупата на България между шампиона Лудогорец и вицешампиона Левски. Двата отбора ще се срещнат на 3 февруари 2026 на стадион "Васил Левски".
Жребий за осминафиналите:
Септември - Лудогорец (Разград)
Черно море (Варна) - Арда (Кърджали)
Добруджа (Добрич) - Ботев (Враца)
ЦСКА - Локомотив (София)
Славия - ЦСКА 1948
Локомотив (Пловдив) - Монтана
Спартак (Варна) - Ботев (Пловдив)
Левски - Витоша (Бистрица)
източник: БТА
Най - четени
Последни
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
- 22 юни, 2026
Отбелязваме Деня на българския фолклор
- 22 юни, 2026

Още от Спорт
Представиха емблемите за Олимпийските и Параолимпийските игри – Алпи 2030
Емблемите включват гама от цветове, вдъхновени от два елемента на планинските райони: светлината и ледът
Втора победа за България в Лига нациите по волейбол при жените /видео/
Нашите момичета повалиха Украйна в пегеймова драма
Бронз за България в щафетата 4х100 метра на Балканиадата
Мъжкият национален отбор се качи на почетната стълбичка във Волос