Планува се в музея да има две експозиционни зали
Община Несебър започна строителството на археологически музей в град Обзор, съобщиха от пресцънтъра на градската администрация.
Плановете са да бъде изградена двуетажна сграда, която да разполага с две експозиционни зали, хранилище и работни помещения.
По думите на кмета на Несебър - Николай Димитров в Обзор ежегодно се извършват проучвания и броят на ценните предмети, датирани от Античността и ранното Средновековие, е внушителен.
"Без съмнение институцията Археологически музей носи престиж и дава възможност за развитие на алтернативни висове туризъм", коментира още градоначалникът.
През последните години Община Несебър инвестира в няколко инфраструктурни проекта в Обзор. Част от тях бяха укрепването на крайбрежната алея с канализационен колектор, укрепването на свлачище по ул. "Младежка", строителство на улици, тротоари, ремонти на обществени сгради с публично предназначение. Обликът на централната градска част също бе изцяло обновен.
Източник: БТА

Още от България
В Банско стартира един от най-големите фестивали за дигитални номади в света
До 30 юни програмата предлага лекции, работилници, нетуъркинг събития, споделени вечери
ТД "Пирин" – Разлог отбеляза 100 години дух, традиции и любов към планината
Кметът връчи юбилеен плакет на председателя Васил Михайлов
Рилски спортист с нови успехи в детско-юношеския баскетбол
Купа на България за момчетата до 14 години и бронзови медали за юношите до 16 години