Стартира кампания за събиране на непотребни домакински вещи в Бобошево
- 11 март, 2025
Тези вещи могат да се рециклират и повторно да бъдат оползотворени
Кампания за разделно събиране на дървени отпадъци от домакинствата започва Община Бобошево. Кампанията ще бъде целогодишна, казаха от общинската администрация.
От Общината призовават всеки, който има в дома си стари и непотребни дървени столове, маси, секции, скринове, дивани, легла, дървена дограма, дървени врати, да ги остави във временно обособения пункт в Стопанския двор в града. Те призовават хората да бъдат отговорни и да не изхвърлят старите си мебели в природата. Тези вещи могат да се рециклират и повторно да бъдат оползотворени.
До края на месец март в Бобошево се реализира и кампания за разделно събиране на излязло от употреба електрическо и електронно оборудване, казаха още от Общината. Кампанията е предизвикана от липсата на място, където местните да могат да изхвърлят по-обемни рециклируеми отпадъци от домовете си.

Още от България
ДАРА ще участва в кампания за представяне на България пред света
Победителката в музикалния конкурс „Евровизия“ 2026 прие поканата на министъра на туризма д-р Илин Димитров да се включи в мащабна кампания
Разлог посреща "Пръски класика" – музикално пътешествие под звездите с балет "Арабеск" и Софийските филхармоници
Запазете си датите 17 и 18 юли за Разлог
117 години от рождението на Димитър Димов отбелязаха в Дупница
Днес паметната му плоча е на мястото, където се е намирала семейната къща