Стартира националната програма за силанизиране на зъби при деца в Самоков
- 2 октомври, 2025
Над 70 ученици вече получиха профилактични грижи
В Самоков стартира прилагането на Националната програма за силанизиране на първите постоянни молари при деца от 5 до 8 години. Инициативата се реализира със съдействието на Община Самоков и в партньорство с директорите на местните училища.
На 1 октомври 2025 г. кампанията започна в НУ „Станислав Доспевски“, където 73 деца получиха профилактични грижи за своите първи постоянни зъби.
Следващият етап от програмата ще се проведе на 8 октомври 2025 г. в още три училища в града:
-
ОУ „Христо Максимов“
-
ОУ „Митрополит Авксентий Велешки“
-
Иновативно обединено училище „Неофит Рилски“
Програмата е част от национална профилактична инициатива в областта на денталната медицина, утвърдена от Министерския съвет на Република България. Целта ѝ е да подпомогне родителите и да насърчи добрите грижи за оралното здраве на децата.
източник: Община Самоков
Най - четени
Последни
Отбелязваме Деня на българския фолклор
- 22 юни, 2026
Безплатна лятна занималня за деца в Сандански
- 22 юни, 2026

Още от България
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
Писателят и изследовател на Рила разказа истории от планината
PIRIN RUN 2026 събра елита на планинското бягане в Банско
Състезателите премериха сили по 13-километровото трасе с близо 1920 метра положителна денивелация
Безплатна лятна занималня за деца в Сандански
Заниманията ще се провеждат два пъти седмично през юли в Младежкия център