СУ "Христо Ботев“ – Бобов дол с участие в празника на 24 май
- 25 май, 2026
Ученици и преподаватели се включиха в тържественото шествие и бяха отличени за своите успехи
СУ „Христо Ботев“ взе участие в празничното шествие и тържество по повод Ден на светите братя Кирил и Методий. Ученици и преподаватели се включиха в честванията, посветени на българската азбука, просвета и култура.
В празничната програма възпитаниците на училището представиха песен за буквите и стихотворения, посветени на празника. С талант и вдъхновение те допринесоха за тържествената атмосфера в града.
По време на събитието бяха връчени и отличията „Учител на годината“ и „Ученик на годината“. За учител на годината бе отличена Силвия Димитрова, а призът „Ученик на годината“ получи петокласничката Мелиса Шиварева.
От училището поздравиха всички ученици, учители и отличени участници и отправиха призив да се пазят и почитат знанието и българското слово.
източник: СУ „Христо Ботев“

Още от България
В Банско стартира един от най-големите фестивали за дигитални номади в света
До 30 юни програмата предлага лекции, работилници, нетуъркинг събития, споделени вечери
ТД "Пирин" – Разлог отбеляза 100 години дух, традиции и любов към планината
Кметът връчи юбилеен плакет на председателя Васил Михайлов
Рилски спортист с нови успехи в детско-юношеския баскетбол
Купа на България за момчетата до 14 години и бронзови медали за юношите до 16 години