По повод Световния ден за възпоменание на жертвите от пътнотранспортни произшествия учениците от 3„а“ клас на ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ – Самоков проведоха традиционната си среща с инспектор Катрин Божкова и нейни колеги от РУ – Самоков. Инициативата се организира за трета поредна година.
Децата наблюдаваха на терен как полицаите извършват проверка на шофьорите и техните превозни средства, като получиха разяснения за безопасността на движението и рисковете на пътя. В края на посещението учениците раздадоха флаери с послания към всички участници в движението, насърчаващи внимание, толерантност и отговорно поведение на пътя.
източник: ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ – Самоков

Още от България
Пъстри носии, фолклорни ритми и стотици участници на XV издание на "На армане с тъпане"
Празничната програма започва на 26 юни (петък) от 19:00 часа с концерт на Държавен фолклорен ансамбъл "Филип Кутев"
Край на проекта "Исторически парк"
Комплексът край село Неофит Рилски беше открит през 2019 г.
След 15 години започва строежът на депото за отпадъци край с. Джерман
Обществената поръчка за избор на изпълнител е за 3,9 млн. евро