Децата от лятното училище при Центъра за обществена подкрепа "Св. Петка" бяха посрещнати от районния прокурор
Учениците от лятното училище при Центъра за обществена подкрепа „Св. Петка“ в гр. Кюстендил бяха посрещнати от районния прокурор Албена Разсолкова и нейния заместник Крум Крумов в сградата на Районната прокуратура в града.
Посещението се организира по инициатива на педагога Виолета Николова и Настенка Илиева – медиатор в ЦОП „Св. Петка“.
Районният прокурор показа на гостите Синята стая, като обясни на децата нейното предназначение. Тя им разказа за добрите практики при работа с непълнолетни и малолетни лица в рамките на наказателния процес.
В залата на Районната прокуратура в гр. Кюстендил магистратите изнесоха пред учениците лекция по няколко теми – разпознаване и превенция на проявите на насилие и тормоз, опасностите при сърфиране в интернет. Активна дискусия предизвикаха въпросите за рисковете от употреба на наркотици, вейпове и райски газ.
Децата бяха запознати с разделението на властите в Република България, с професията на държавния обвинител, като някои от тях изразиха желание да станат прокурори.
Гостите получиха в подарък материали и удостоверения, предоставени от Висшия съдебен съвет в рамките на Образователната програма „Съдебната власт - информиран избор и гражданско доверие. Отворени съдилища и прокуратури", реализирана съвместно с Министерството на образованието и науката.
Най - четени
Последни
СУ "Методий Драгинов“ откри нов STEM център
- 25 юни, 2026
С 30% по скъпи винетки от 1 август 2026 г.
- 25 юни, 2026

Още от България
Кметът на Кюстендил награди спортни таланти
Националните шампионки ще представят България на Световните ученически финали
СУ "Методий Драгинов“ откри нов STEM център
Модерна образователна среда за развиване на уменията на бъдещето
С 30% по скъпи винетки от 1 август 2026 г.
Проектът е публикуван за обществено обсъждане