Ученици от ПТГ "Никола Вапцаров“ на обучение за личностно развитие в Перник
- 7 февруари, 2026
Инициативата, организирана от Община Самоков, беше насочена към изграждане на ценности и отговорно поведение у младите хора
На 27 и 28 януари 26 ученици от ПТГ „Никола Вапцаров“, заедно със своите преподаватели г-жа Динева и г-жа Теофанова, взеха участие в обучение в град Перник, организирано от Община Самоков. Домакин на инициативата беше Международният младежки дом за личностно развитие и добродетелството – утвърдено пространство, предлагащо подкрепяща и вдъхновяваща среда за работа с млади хора.
Обучението беше фокусирано върху изграждането на морални ценности, лична отговорност и активно гражданско поведение в съвременното общество. Чрез интерактивни дейности и практически занимания учениците развиваха умения за самоопознаване, ефективна комуникация и работа в екип, както и критично мислене и лична инициатива. Специален акцент беше поставен върху добродетели като уважение, честност и съпричастност.
Международният характер на младежкия дом предостави възможности за културен обмен, създаване на нови приятелства и натрупване на ценен личен опит, който ще остане траен спомен за участниците.
Източник: ПТГ "Никола Вапцаров“

Още от България
В Банско стартира един от най-големите фестивали за дигитални номади в света
До 30 юни програмата предлага лекции, работилници, нетуъркинг събития, споделени вечери
ТД "Пирин" – Разлог отбеляза 100 години дух, традиции и любов към планината
Кметът връчи юбилеен плакет на председателя Васил Михайлов
Рилски спортист с нови успехи в детско-юношеския баскетбол
Купа на България за момчетата до 14 години и бронзови медали за юношите до 16 години