Ученици в Хаджидимово засадиха дръвчета в двора на училището
- 27 април, 2026
Инициативата е част от седмицата, посветена на Земята
По повод седмицата, посветена на Земята, учениците от 5., 7. и 8. клас в СУ „Никола Вапцаров“ в Хаджидимово се включиха в инициатива по облагородяване на училищния двор чрез засаждане на дръвчета. С ентусиазъм и отговорност децата засадиха нови фиданки, като показаха своето отношение към природата и грижата за околната среда. Те добре знаят, че дърветата пречистват въздуха, произвеждат кислород, създават уют и осигуряват подслон за много животински видове. От училището изказаха специална благодарност към горските служители от СГУ – Хаджидимово за топлото отношение, навременното съдействие и дарените дръвчета, с които инициативата стана възможна. източник: СУ „Никола Вапцаров“

Още от България
Фестивалът "И ние можем" събра хора със специални потребности в Банско
Силно послание за приобщаване, творчество и човечност
Кюстендил посреща Празника на черешата с богата програма
Концерти, изложби, дегустации и културни събития ще изпълнят седмицата
CULTURAMA се завръща в Петрич за пети пореден път с три ексклузивни събития
Сцената в античния град Хераклея Синтика ще посрещне световни и български виртуози от джаза и електронната музика