Ученици от Сапарева баня участваха в урок за киберпрестъпността
- 18 февруари, 2026
Инициатива "Не на насилието“ с лекция на експерти от ГДБОП
В СУ „Христо Ботев“ – Сапарева баня се проведе общ час на класа за учениците от VIII до XII клас на тема „Киберпрестъпност“. Образователната инициатива беше посветена на Световния ден за борба с кибернасилието и кибертормоза и постави началото на кампанията „Не на насилието“.
Гост-лектори от Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“ представиха пред учениците информация, свързана с рисковете в интернет пространството, превенцията на киберпрестъпленията и начините за защита онлайн.
Събитието беше организирано от училищния психолог Диана Васева и учителя по информационни и комуникационни технологии Даниела Здравкова.
Вторият етап на инициативата „Не на насилието“ ще се проведе на 24 февруари 2026 г., като в него ще се включат всички останали ученици, учители и гости.
източник: СУ „Христо Ботев“ – Сапарева баня
Най - четени
Последни
Звездите на театъра озариха Разлог
- 23 юни, 2026
Западна Европа с червен код за опасни горещини
- 23 юни, 2026

Още от България
Жълт код за значителни дъждове с гръмотевици в 12 области
Възможни са и градушки
Звездите на театъра озариха Разлог
XI Национални театрални празници завършиха с четири незабравими вечери
Сандански отбелязва Еньовден с празнична програма
Празник посветен на българските традиции, билките и здравето