Източник: Община Бобов дол
На първия учебен ден, учениците влязоха в обновените класни стаи, готови за нови знания и приключения
СУ "Христо Ботев" и ОУ "Никола Вапцаров" - Бобов дол тържествено откриха новата учебна година. Двете училища посрещнаха своите първокласници, ученици и учители с обновени сгради и празнично настроение.
На събитието присъстваха кметът на общината адв. Елза Величкова и председателят на Общинския съвет Красимир Чаврагански.
Величкова поздрави учениците, учителите и родителите с пожелание за успешна година и изрази удовлетворение от реализирания ремонт по Плана за възстановяване и устойчивост.
След първия звънец учениците и учителите прекрачиха прага на обновените класни стаи, където ги очаква ново начало и вдъхновение за учебната година.

Още от България
Пъстри носии, фолклорни ритми и стотици участници на XV издание на "На армане с тъпане"
Празничната програма започва на 26 юни (петък) от 19:00 часа с концерт на Държавен фолклорен ансамбъл "Филип Кутев"
Край на проекта "Исторически парк"
Комплексът край село Неофит Рилски беше открит през 2019 г.
След 15 години започва строежът на депото за отпадъци край с. Джерман
Обществената поръчка за избор на изпълнител е за 3,9 млн. евро