Учители от Хаджидимово се обучават по "Еразъм+“ в Тенерифе
- 9 април, 2026
Международно обучение развива умения за управление, мотивация и проектно-базирано обучение
В периода 5–11 април 2026 г. група от 8 учители и непедагогически персонал на Средно училище „Никола Вапцаров“ в Хаджидимово ще участва в международно обучение, организирано от FU International Academy в Тенерифе, Испания.
По време на програмата участниците се запознават с три ключови теми: „Управление на времето“, „Мотивация и личностно развитие“ и „Проектно-базирано обучение“. Целта е да подобрят професионалната си работа, както и обучението на учениците, като комбинират съвременни теории с практически подходи.
Обучението предоставя възможност за обогатяване на знанията и уменията на преподавателите, като ги подпомага да извлекат максимума от новите методи и да ги прилагат ефективно в училищната среда.
източник: СУ „Никола Вапцаров“

Още от България
Фестивалът "И ние можем" събра хора със специални потребности в Банско
Силно послание за приобщаване, творчество и човечност
Кюстендил посреща Празника на черешата с богата програма
Концерти, изложби, дегустации и културни събития ще изпълнят седмицата
CULTURAMA се завръща в Петрич за пети пореден път с три ексклузивни събития
Сцената в античния град Хераклея Синтика ще посрещне световни и български виртуози от джаза и електронната музика