Първата ни ракета започна с победа на Мастърса в Париж
Най-добрият български тенисист Григор Димитров се завърна в игра след близо четири месеца извън корта заради контузия. Родният представител започна с убедителна победа с 2:0 сета в първия кръг над Джовани Мпетши Перикар от Франция в първия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Париж.
В първият сет двамата играчи не допуснаха колебания в подаванията си, което доведе до логичен тайбрек. В него Димитров показа по-здрави нерви и успя да триумфира със 7:5 точки.
Втората част мина под тоталната доминация на хасковлията. Той успя на три пъти да пробие подаването на представителя на домакините, което му осигури комфортна победа с 6:1, и успеха в мача за 1:36 минути игра.
Съперник на Григов във втория кръг ще бъде победителят от срещата между Данийл Медведев и Жауме Мунар, която ще се изиграе днес следобед.
Най - четени
Последни
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
- 22 юни, 2026
Отбелязваме Деня на българския фолклор
- 22 юни, 2026

Още от Спорт
Представиха емблемите за Олимпийските и Параолимпийските игри – Алпи 2030
Емблемите включват гама от цветове, вдъхновени от два елемента на планинските райони: светлината и ледът
Втора победа за България в Лига нациите по волейбол при жените /видео/
Нашите момичета повалиха Украйна в пегеймова драма
Бронз за България в щафетата 4х100 метра на Балканиадата
Мъжкият национален отбор се качи на почетната стълбичка във Волос