В надпреварата участват 19 клуба и над 800 състезатели
Кметът инж. Ангел Джоргов откри четвъртото издание на турнира по художествена гимнастика „Зимни феи“, организиран от СГХГ „Джорджия“ с ръководител Джорджия Попова. Той поздрави организаторите за отличната подготовка и пожела успех на всички участници.
„В община Самоков има близо 30 спортни клуба, а най-радващото е, че благодарение на тях, децата спортуват и се изграждат като личности. Дейността на клубове като „Джорджия“ оправдава сериозните инвестиции, които правим в спортната инфраструктура“, отбеляза кметът.
В турнира се включват 19 клуба и над 800 състезатели. Главен арбитър на надпреварата е Валя Маркова, а главен секретар – Ели Докузанова.
Събитието се провежда под патронажа на Община Самоков и Българската федерация по художествена гимнастика.

Още от България
Сандански отбелязва Еньовден с празнична програма
Празник посветен на българските традиции, билките и здравето
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
Писателят и изследовател на Рила разказа истории от планината
PIRIN RUN 2026 събра елита на планинското бягане в Банско
Състезателите премериха сили по 13-километровото трасе с близо 1920 метра положителна денивелация