"Повече, отколкото можеш да си представиш" е международното мото тази година
Инициативите за отбелязване на Международния ден на хората с редки болести в Сандански бяха организирани от сърцатите представители на Националния алианс за хората с редки болести в Сандански и с подкрепата на община Сандански.
Денят, посветен на хората с редки заболявания, започна с моебен за здраве в храм "Св. вмчк Георги Победоносец" и продължи с поход за по-здравословен начин на живот в парк "Свети Врач".
Информационната кампания включваше прожекция на филма "Пеперудена прегръдка" в Професионална техническа гимназия, зареждане на библиотечните кътове на открито с информационни материали и брошури и пускане на пъстроцветните балони на надеждата.
В подкрепа на алианса и хората с редки болести се включиха кметът на община Сандански - Атанас Стоянов, храм "Св. вмчк Георги Победоносец", ДГ "Дора Габе", д-р Мария Паскова и училищата на територията на град Сандански.
В знак на подкрепа, община Сандански освети фасадата на сградата на Дома на културата в цветовете на Деня на хората с редки болести.

Още от България
Общинският съвет в Земен е с нов председател
Антоанета Стефанова е от квотата на ГЕРБ - СДС
"July Мелник" 2026 отново събира любителите на виното и музиката сред лозята
Сред живописните лозови масиви край село Хърсово посетителите ще могат да се насладят на богата програма
5 причини да изберете Банско през лятото – култура, планина и минерална вода
Най-хубавите летни дни се случват естественo