България
Благоевград
Петрич
Вандалските прояви в Петрич продължават, камери заснеха извършителите
- 24 февруари, 2025
Източник: ФБ/Община Петрич
6 непълнолетни момчета счупиха тоалетни, чешми, кошчета и осветление в градския парк
Отново чупиха в тоалетните на градския парк в Петрич. Видеонаблюдението помага за разкриване на извършителите.
При преглеждане на видеозаписите се установява, че поредното посегателството над изградените тоалетни в градския парк е извършено на 14 февруари около 22:30 часа. Счупена е една врата – отново.
Това се случва след възстановяване на щетите от предходната вандалска проява. В процес на разпознаване са младежите - момичета, които чупят. От кадрите полицията е установила извършителите – пет от момчетата са от Петрич и едно е от с. Михнево, община Петрич.
От общината ще поискат среща с родителите на непълнолетните извършители, каза пред bTV Борислав Коларов, зам.-кмет на Петрич.
Досега родителите не са поискали среща с представители на общината и не са поискали да покрият разходите за щетите.
При този вандалски акт щетите са за около 800 лв., уточни зам.-кметът Коларов.
Най - четени
Последни
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
- 22 юни, 2026
Отбелязваме Деня на българския фолклор
- 22 юни, 2026

Още от България
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
Писателят и изследовател на Рила разказа истории от планината
PIRIN RUN 2026 събра елита на планинското бягане в Банско
Състезателите премериха сили по 13-километровото трасе с близо 1920 метра положителна денивелация
Безплатна лятна занималня за деца в Сандански
Заниманията ще се провеждат два пъти седмично през юли в Младежкия център