Протестните действия започнаха в понеделник
Вдигната е блокадата на границата между България и Република Северна Македония при Граничния контролно-пропускателен пункт „Гюешево ", съобщиха от Областната дирекция на МВР в Кюстендил. Превозвачите от Република Северна Македония прекратиха блокадата на товарните превози на границите на страната от 21.00 ч. вчера вечерта.
След вдигането на блокадата е била създадена организация от гранична полиция и полицаи от ОДМВР в Кюстендил да започне поетапното преминаване на товарните автомобили, които са на места за изчакване на територията на общините Кюстендил, Невестино, Бобов дол и Дупница, посочиха още от полицията.
Протестните действия на превозвачите от Република Северна Македония са преустановени за всички гранични пунктове по границата с България. Във вътрешността на страната ни има полицейски екипи, които контролират трафика както за напускащите страната, така и на влизащите, казаха още от полицията.
Протестните действия започнаха в понеделник. В протеста се включиха превозвачите на товари в международния автомобилен транспорт от Сърбия, Черна гора, Босна и Херцеговина, и Република Северна Македония.
Източник: БНР

Още от България
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
Писателят и изследовател на Рила разказа истории от планината
PIRIN RUN 2026 събра елита на планинското бягане в Банско
Състезателите премериха сили по 13-километровото трасе с близо 1920 метра положителна денивелация
Безплатна лятна занималня за деца в Сандански
Заниманията ще се провеждат два пъти седмично през юли в Младежкия център